Krevetės

1080120_10201216894758561_1813877681_nkeptos didžiosios krevetės, marinuotos juodųjų serbentų sultyse su kuminu / ryžių makaronai virti žalioje arbatoje / avokadų padažas su mėtomis / cukinijų piure / mažytės bulvytės / figos / baravykų riekelės / keptos morkos / šviežūs ridikėliai / bazilikų aliejus

Buvome suplanavę vakarieniauti mieste. Bet aplinkybėms staiga pasikeitus teko improvizuoti ir ruošti vakarienę namie. Iš to, kas buvo gūžtoje.
Šaldiklyje aptikome seeeenai pirktų didžiųjų krevečių (kiekviena bent po 200g), stalčiuje radome ryžių makaronų, o vaisių indely avokadą, figą bei cukiniją. Radome dar ir kelis mėtos lapelius (šiek tiek apdžiūvę, bet skonis geras) ir iš močiutės atsivežtų miniatiūrinių bulvyčių bei gardžių morkų, taip pat vieną baravyką ir kelis ridikėlius. Ghmmm….

Pradėjome nuo krevečių atšildymo ir pamarinavimo su juodųjų serbentų sultimis ir kuminu. Tada ėmėmės bulvyčių, kurias vos vos apvirėme ir pašovėme kepti orkaitėn. Avokadą sutrynėme kartu su mėtomis – bus gaivus padažas. Kol kas jokio finalinio patiekalo vaizdo, bet juk ką nors išgalvosim! Cukiniją apvirėme ir padarėme tokią kaipo košytę. Bulvėms baiginėjant kept imamės ryžių makaronų. Kadangi gurkšnojome arbatą (taip, ne vien vyną gurkšnojame!), tai nejučiom susigalvojom makaronus būtent arbatoje ir išvirti. Žalioji su ženšeniu ir jazminais bus kaip tik! Paskui aliejuje apskrudinam baravyko riekeles ir figą. Morką prasukome tokiu senoviniu daržovių pjaustuku, kur daro spirales ir irgi apkepėme. Atėjo laikas krevetėms. Nusausinome. Apkepėme karštame aliejuje. Atsargiai, kad tik neperkeptume, nes šios pataptų kietos ir tąsios. Rodos pavyko. Serviravome vienoje lėkštėje. Truputis šviežiai maltų juodųjų pipirų ir keli dosnūs šlakai skaisčiai žalio bazilikų aliejaus. Štai kas gavosi:

Improvizacijos veža!

P.S. pats gardžiausias kąsnis – krevetės galva! mmmmm….