menkė

10624802_542475022518816_6156379295573258862_nMenkė / keptos kreivabudės / morkų ir imbierų piure / žaliųjų žirnelių padažas / kepti vyšniniai pomidoriukai

Neseniai teko dalyvauti pretenzingoje vakarienėje, kur starterio pagrindinis komponentas buvo menkė. Rezultatu likome, švelniai tariant, nusivylę, tad netrukus pamėginome patys paimprovizuoti menkės tema. Paprastai, buitiškai be jokių (beveik) modernistinių gastrovingrybių.

Turėjome draugų Norvegijoje sužvejotos menkės, tik vat, šioji šaldymo kameroje jau ko ne metus praleidus. Bet, kodėl gi nepabandžius, ką nors iš jos išspaust. Padėjome atšilti. Per tą laiką užkaitėme virti morkas ir sutrynėme žaliuosius žirnelius. Į morkas prieš sutrinant dar įtarkavome imbiero bei įdėjome šiek tiek sviesto. Dėl geresnės tekstūros tiek į žirnelius, tiek ir į morkas įbėrėme po žiupsnelį santano gumos (xanthan gum – modernistinis tirštiklis veikiantis net ir šaltuose skysčiuose). Paskanavome – puikuma! Žuvį supjaustėme lygiais gabaliukais ir pamerkėme į druskos tirpalą. Mažuosius vyšninius pomidoriukus apliejome geru alyvuogių aliejumi ir pašovėme į orkaitę. Prieš kepimą menkę nusausinome ir vieną pusę aptepėme hoisin padažu. Keptuvėje apskrudinome tik tą apteptąją pusę. Paskui pašovėme į 70C orkaitę, kur per maždaug 10 minučių (spėjame) žuvis turėtų iškepti. Padažus indeliuose pamerkiame į karštą vonelę, kad sušiltų. Keptuvėje apskrudinome kreivabudes. Mėgstame šiuos grybus!

Serviravome paprastai – lėkštėje patepėme abiejų šiltų padažų, keliose vietose lėkštėje padėliojome kreivabudžių, ant jų po gabaliuką menkės apskrudusia pusele į viršų. Šalia padėjome kelis karštus pomidoriukus ir papuošėme šviežio baziliko lapeliais. Na ir keli sūkiai pipirų malūnėliu.

Skonis iš tiesų geras – žuvis minkšta, net būtų galima suabejoti dėl jos buvimo užšaldyta, mat ji sultinga. Padažai taipogi puikiai derėjo. Derinome su gaiviu Katalonišku baltuoju vynu. Gardu! Valgydami dar aptarėme, kad būtų galima prezentaciją lėkštėje šiek tiek pakeisti idant išgauti labiau „premium“ vaizdelį. Nors tai buvo visiška improvizacija iš to, ką suradome šaldytuve, bet rezultatu likome patenkinti.

–> Facebook albumas <–